CSDEPL
Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Search

St. Bartholomew`s Church in Doksy

Mácha Region

Doksy, 472 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

St. Bartholomew`s Church was built in 1638 in a Baroque style. Later, two side chapels were added to it. The tower was made higher and modified into today`s shape in the year 1832.
 
 

The furnishings of the church are Early Baroque with Rococo accessories. The main altar holds a statuette of Our Lady of Montserrat, also known as the Black Madonna. On top of the altar there is a painting of St. Bartholomew. The organ comes from 1628 and is the oldest organ in northern Bohemia and one of the oldest in the country.

KOSTEL SV. BARTOLOMEJE, DOKSY
 

Sacrial Monuments: Church

KOSTEL SV. BARTOLOMEJE, DOKSY
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load