CSDEPL
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Search

Holy Trinity Church, Jiřetín pod Jedlovou

Lusatian Mountains

Jiřetín pod Jedlovou, 407 56

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

The Holy Trinity Church dates from the 16th and 17th centuries. The current Baroque tower was built in 1793 and four clock faces were installed there in 1846. The original altar of the Holy Infant is from 1662, two altar paintings – the Holy Trinity and Resurrection are the work of Jiřetín native, Josef Birnbaum. The interior decorations are mostly from the 18th century. A new organ was installed in 1870, made by Josef Prediger from Albrechtice.
 
 

The Jiřetín rectory dates from 1755. Its design was at the time one of the most spectacular of its kind in the Bohemia. A single-storey “villa” type building with a mansard roof, which eventually became irremissible for rectory buildings in the Epoch after the Battle of White Mountain, was used here.


KOSTEL NEJSVETEJSI TROJICE, JIRETIN POD JEDLOVOU
 

Sacrial Monuments: Church

KOSTEL NEJSVETEJSI TROJICE, JIRETIN POD JEDLOVOU
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load