CSDEPL
Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Search

Church and Statuary of St. Linhart, Hlavice

Lusatian Mountains

Hlavice, 463 48

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

This single-nave Late Baroque church originated in the mid-18th century. It has a little tower with belfry, which is now covered by wooden shingles.
 
 

Adjacent to the church is a single-storey rectory and in the foreground stands a valuable Statuary of St. Linhart from the period around 1740. Four farm animals at the feet of the saint symbolise ancient processions. The church in Hlavice used to be a famous pilgrimage site where pilgrims with their livestock gathered to ward off animal plague. The tradition of pilgrimages in Hlavice is maintained to this day, every year always at the end of August. The church is surrounded by beautiful linden trees hundreds of years old.


Kostel sv. Linharta, author: Milan Drahoňovský
 

Sacrial Monuments: Church

Kostel sv. Linharta, author: Milan Drahoňovský
Kostel sv. Linharta, author: Milan Drahoňovský
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load