CSDEPL
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Search

Church and Chapel of St. Michael, Bulovka

Jizera Mountains

Bulovka, 464 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

The small Church of St. Archangel Michael was rebuilt several times until it gained its current, very picturesque, form. A head of a medieval dwarf, probably a remnant of a gravestone, is walled in at the entrance.
 
 

The stone appearance of the church was created in 1720-1724 during a reconstruction and the profuse tower was added in 1738. The tower was equipped in 1800 with a clock and in 1909 a new tower clock was obtained thanks to a public collection. The pride of the church is the original large bell located in the tower. Unfortunately, the medium and small bell were melted down to make cannons during times of war.

At the Bulovka cemetery there is a large stone cross that was consecrated on October 4, 1886. The little chapel along the road was recently reconstructed.


Kostel a kaplička sv. Michaela, Bulovka, author: Milan Drahoňovský
 

Sacrial Monuments: Church

Kostel a kaplička sv. Michaela, Bulovka, author: Milan Drahoňovský
Kostel a kaplička sv. Michaela, Bulovka, author: Milan Drahoňovský
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load