CSDEPL
Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Search

Chapel on Mariánská hora, Albrechtice v Jizerských horách

Jizera Mountains

Albrechtice v Jizerských horách, 468 43

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

The chapel to house the statue of the Virgin Mary, found by local native Mr. Bittner, was built as early as the 16th century.
 
 

From that moment on she was worshipped by the inhabitants of the entire region. However, recent decades were a period when reverence for the Virgin Mary fell into oblivion here. Fortunately, in 1990 the tradition of the pilgrimage to the chapel on Mariánská hora was revived. In May 1994 the chapel was damaged and the statue of the Virgin Mary stolen. Yet, the local parishioners had a new statue of the Virgin Mary made and the chapel re-consecrated during the following pilgrimage in 1995.

Kaplička na Mariánské hoře, author: Milan Drahoňovský
 

Sacrial Monuments: Chappel

Kaplička na Mariánské hoře, author: Milan Drahoňovský
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load