CSDEPL
Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Search

The Parish Church of St. Fabian and Sebastian, Zákupy

Mácha Region

Mimoňská 228
Zákupy, 471 23

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

The Parish Church of St. Fabian and Sebastian is a Late Gothic building dating from 1550-1562. In 1863 it was reconstructed in the Pseudo-Gothic style.
 
 

Tombstones and epitaphs from the Renaissance period to the 19th century are set along both outer sides of the temple building. 23 members of the Berka z Dubé family are buried in the tomb in front of the main altar. There is also the grave of Anna Marie Frances the Duchess of Tuscany and her husband.

Currently, services are regularly held here on Sundays at 8:30 am. Occasionally, concerts are also organised in the church (e.g., at Christmas).


Farní kostel sv. Fabiána a Šebestiána, Zákupy, author: Milan Drahoňovský
 

Sacrial Monuments: Other

Farní kostel sv. Fabiána a Šebestiána, Zákupy, author: Milan Drahoňovský
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load