CSDEPL
Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Search

Ruin of Drábské Světničky (rock fort)

Bohemian Paradise

Dneboh
Dneboh, 295 01

Web:lesycr.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

The group of seven robust sandstone blocks is located 4 km to the northeast from Mnichovo Hradiště, in the massif of Mužský in the Příhrazské Skály.
 
 

The castle that was built at the beginning of the 15th century at the locality where a former fort used to be was mostly made of wood. It was probably a base for Hussite troops on their important ride through the Jizera region to Lusatia. The rocks were interconnected with wooden bridges and galleries and staircases of stone and wood. The perfect defence system was completed with domestic rooms, a simple chapel, a pulpit and a watch tower. The only - protected - access was from the gorge called Ženská Vrata at the southern side. After the Battle of Lipany the castle was deserted and slowly dilapidated. At present, the locality of the Drábské Světničky is open to the public and offers a spectacular view of the Jizera valley. The model of the former castle is available in the museum - in the Mnichovo Hradiště Chateau.

Locality: 4 km from Mnichovo Hradiště.

Related articles

Drábské světničky, author: Václav Bacovský

Castles and Castle Ruins: Castle Ruins

Drábské světničky, author: Václav Bacovský
Drábské světničky, author: Ondřej Holas
Drábské světničky, author: AZ fotky
Zřícenina skalního hradu Drábské světničky, author: Milan Drahoňovský
drábské světničky, author: Hejdrych
Drábské světničky z dronu, author: Charousek
Drábské světničky z dronu, author: Charousek
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load