CSDEPL
Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Search

Ruined castle Zakšín

Mácha Region

Tuhaň, 472 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Zakšín castle, sometimes called “Pustý zámek” is one of the most remarkable examples of fortified settlements situated on sandstone.
 
 

The castle was built on the site of an old fort in 1400 during the rule of Václav Berka. Around 1450 it had already been abandoned. It used to stand on 3 sandstone blocks, the gaps between them serving as moats. The most interesting is the second one, carved sideways, with a protrusion allowing one to go up to the drawbridge. Some rooms are carved into the rock.


Zakšín
 

Castles and Castle Ruins: Castle Ruins

Zakšín
Zakšín
Zakšín
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load