CSDEPL
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Search

Jičín, the town of fairy tales

Bohemian Paradise

Jičín

GSM:+733 527 867
E-mail:pohadka@pohadka.cz
Web:www.pohadka.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Jičín, the town of fairy tales is a traditional cultural festival regularly held in September. During this one-week festival enjoyed by children and adults alike fairy tales and fairies take control over the town of Jičín.
 
 

Visitors to the festival may read the Fairy Tale Paper, use the Fairy Tale Mail, see a three-headed dragon sitting on Valdická gate and and welcome Rumcajs, Manka and Cipísek, who will pay us a visit from their cave in the forest of Řáholec. The centre of the town and the chateau's courts and garden house workshops of craftsmen's guilds, where everyone is invited to try and make various things or just play.

For more information go towww.pohadka.cz.

 
Bohemian Paradise Association © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load