CSDEPL
Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Search

Ruins of Kozlov Castle

Bohemian Paradise

Olešnice, 511 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

The ruins of Kozlov castle, also called Chlum, are situated 2.5 km south-west of Turnov on the north-western edge of the Hruboskalská plošina plateau.
 
 

Originally a large castle, it was built in the 13th century on a sandstone ridge divided into several blocks and was mostly wooden. It was destroyed in the 15th century, probably in 1425 during the conquest of the nearby Valdštejn castle by Jan Žižka’s army.

Two rooms carved into the rock and a lower part of the tower construction is all that is preserved of the castle. The outer bailey is divided from the inner bailey by a moat cut into the rock which is accessible from both sides via stairs.


Zřícenina hradu Kozlov, author: Luděk Antoš
 

Castles and Castle Ruins: Castle Ruins

Zřícenina hradu Kozlov, author: Luděk Antoš
Zřícenina hradu Kozlov, author: Jana Chabadová
Zřícenina hradu Kozlov, author: Jana Chabadová
Zřícenina hradu Kozlov, author: Jana Chabadová
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load