CSDEPL
Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Search

Ruined castle Chudý Hrádek

Mácha Region

Holany, 470 02

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

The ruin called Chudý Hrádek is located in the forest between Dubá and Holany, in the valley called Roklice or Dolský Důl.
 
 

We do not know much about the beginnings of the castle. It is first mentioned in the 1352-1357 period. Its design and construction is very interesting. The castle was built on a steep and rocky hill at the end of a large ridge. The moat is 13 metres wide; the castle itself was created with use of a natural rock cleft. There is nothing like the traditional main tower: the main defence element was the peripheral bullwark. The palace and the cellars carved in the rock beneath are still preserved. The water reservoir in the opposite corner is 14 metres deep. The Chudý Hrádek is considered one of the most interesting ruins in the region of Českolipsko.

The access path from the Dolský Mill is rather steep, though.

Chudý Hrádek, author: Chmela
 

Castles and Castle Ruins: Castle Ruins

Chudý Hrádek, author: Chmela
Chudý Hrádek, author: Chmela
Chudý Hrádek, author: Chmela
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load