CSDEPL
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Search

Ruined castles Štěpanice

Giant Mountains

Benecko, 512 37

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Štěpanice castle used to be a historic centre of the area around Benecko. The first written record of it dates back to 1304.
 
 

The establishment of the castle is talked about in context with John von Wallenstein. According to Balbin’s Chronicle, however, Henry John von Wallenstein ruled this area already in 1254. This piece of information is confirmed by archaeological finds in the castle. Today, one can see the ruins of the fortified tower and remnants of the defensive system in place of the former castle.


zbytky hradu Štěpanice
 

Castles and Castle Ruins: Castle Ruins

zbytky hradu Štěpanice
zbytky hradu Štěpanice
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load