CSDEPL
Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Search

Remnants of Hynšta Fort

Bohemian Paradise

Příhrazy
Příhrazy, 294 11

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

The torso of the former tower is found 4 km to the south from Žďár.
 
 

The only preserved part of the original - not very large - rock fort from the 13th century is the room with a central column to which a several metres long corridor carved in the rock is directed. In the 17th century the fort was used as a chapel by victimized Czech Brethren, who needed a refuge. Later the locality was mentioned as the Hynšta Cave and this name has been used in various sources. Neither the founder nor later owners are known, and the place is not mentioned in historical sources.

You can access the place from the path deviated from the blue trail - from the Drábské Světničky via the Obětní Kámen to Smrkovec and Zásadka near Valečov. Another option is the red trail from Příhrazy to Kost Castle.

Related articles

Zbytky hrádku Hynšta
 

Castles and Castle Ruins: Castle Ruins

Zbytky hrádku Hynšta
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load