CSDEPL
Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Search

Komárovský Pond

Bohemian Paradise

Branžež, 294 02

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Komárovský, also called Velký Pond, is located in the recreational resort Branžež – Nová Ves.
 
 

The pond used to be rather a fishing centre; at present, it is more a recreational area of the western part of Český ráj. The bottom is sand and the access to the water is very good so the place is popular for families with children. The romantic scenery is completed with sandstone rocks and evergreen forests. There are several beaches and a campsite. The surrounding area is good for tourism and cycling.

The pond is located under the Příhrazské Skály on the Kněžmostka River, 6 km to the east from Mnichovo Hradiště; it is a good starting point for trips in the Žehrov forests and rocks.

Area: 53 hectares.

Komárovský rybník, author: Milan Drahoňovský
 

Type of facility: Pond, reservoir, gravel pit Other facilities: Refreshments Sports facilities: Hire of boats and other equipment, Pitches, Courts, Table tennis, Beach volleyball

Komárovský rybník, author: Milan Drahoňovský
Komárovský rybník, author: Milan Drahoňovský
Komárovský rybník, author: Milan Drahoňovský
Komárovský rybník, author: Ondřej Holas
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load