CSDEPL
Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Search

Ruins of Castle Tolštejn

Lusatian Mountains

Jiřetín pod Jedlovou, 407 56

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Castle Tolštejn is situated 4 km southwest of Varnsdorf.
 
 

It was built by the house of Markvarticis as their seat castle, probably in the 13th century. Later it had many different owners. In the 16th century Tolštejn did not served as aristocratic seat anymore and it was used only as fort. During the 30years war it was occupied by imperial garrison of colonel Mattlohe and in the year 1642 there appeared squads of Swedes. The castle was conquered and plundered.

Tolštejn remained in ruins and it wasn’t repaired anymore. From its walls there was preserved only a part and solid gable-wall from beginning of 15th century. Also entry gate had to resist many attacks, during which it was seriously damaged but later it was reconstructed.

Tolštejn, author: Chmela
 

Castles and Castle Ruins: Castle Ruins

Tolštejn, author: Chmela
Tolštejn, author: Chmela
Zřícenina hradu Tolštejn, author: Lenka Hanzlová
Tolštejn, author: Chmela
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load