CSDEPL
Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Search

Holubník Lookout Rock

Jizera Mountains

Hejnice, 463 62

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

The top of Mount Holubník with a lookout rock provides superb panoramic views of the surrounding Jizerské Hory.
 
 

The robust rock block is located on the flat top of Mount Holubník (elevation 1070 m above sea level). The dominant feature of the Hejnický Hřeben provides nearly circular vistas. To the north, there is a wonderful view of the Frýdlant region while to the south you can see a part of the Jizerské Hory and Bedřichov Lake. On the horizon you may identify the ridge of Ještěd. The name (Holubník, Dove-Cot) originates from from an ancient geodetic survey device whose shape resembled a dove-cot.

Locality: 5 km to the south of Hejnice.

 
Bohemian Paradise Association © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load