CSDEPL
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Search

Holubník Lookout Rock

Jizera Mountains

Hejnice, 463 62

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

The top of Mount Holubník with a lookout rock provides superb panoramic views of the surrounding Jizerské Hory.
 
 

The robust rock block is located on the flat top of Mount Holubník (elevation 1070 m above sea level). The dominant feature of the Hejnický Hřeben provides nearly circular vistas. To the north, there is a wonderful view of the Frýdlant region while to the south you can see a part of the Jizerské Hory and Bedřichov Lake. On the horizon you may identify the ridge of Ještěd. The name (Holubník, Dove-Cot) originates from from an ancient geodetic survey device whose shape resembled a dove-cot.

Locality: 5 km to the south of Hejnice.

 
Bohemian Paradise Association © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load