CSDEPL
Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Search

The Milohlídka – Čeřovka Lookout Tower

Bohemian Paradise

Pod Čeřovkou 992
Jičín, 506 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

The Čeřovka elevation is located in the northern end of the town of Jičín. In 1843, the oldest lookout tower in Bohemian Paradise, Milohlídka, was built on its top.
 
 

The lookout tower was built by the regional council governor from Jičín, Hansgirg. The builder was not interested in just building a lookout tower, but in providing work and support to the poor. During the years to follow, the lookout tower was not used very much and it threatened to fall down. Therefore, in the late 19th century, a massive wall was erected to protect the tower.

The lookout tower is 8 metres tall and its lookout gallery can be accessed via 60 stairs. You can get directly below the hill by car and from there hike along the blue hiking trail to the top. Free admission.

Opening hours

April - September Mo - Su 10:00 - 18:00

Entrance fee

 
Bohemian Paradise Association © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load