CSENPL
Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Suche

Die Statuengruppe des hl. Kreuzes in Jilemnice

Riesengebirge

Jilemnice, 514 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Die Barockstatuengruppe aus dem Jahre 1710 besteht aus den Sandsteinstatuen des hl. Laurentius, Patrons der hiesigen Kirche, und des hl. Johannes von Nepomuk. In Jilemnice sind sechs Statuen dieses Heiligen zu finden – auf dem Platz, bei der Kirche, in der Kirche, zwei im Neugierigen Gässchen und die letzte beim Wege nach Hrabačov.
 
 

Das metallene Kreuz aus dem Jahre 1799 stand früher in den Feldern. Die Stauten stammen wahrscheinlich aus dem Werk Michael Josef Brokoffs.

SOCHY A SOUSOSI V JILEMNICI

Sonstige historische Denkmale: Skulpturengruppen

SOCHY A SOUSOSI V JILEMNICI
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load