CSENPL
Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Suche

Gedenkstreiks Svárov

Isergebirge

Tanvald

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

In Velké Hamry, 2,5 km südlich von Tanvald, befindet sich ein Denkmal für den blutunterdrückten Streik von Svárovská, der hier am 31. März 1870 stattfand.
 
 
Die damalige Wirtschaftskrise verursachte große Arbeitslosigkeit und Streiks von Arbeitern, von denen die berühmteste in der Textilfabrik des Industriellen Johan Liebig in Svárov (dem heutigen Velké Hamry) war. Die Arbeiter forderten hier eine Erhöhung der Löhne und eine Verkürzung der Arbeitszeit. Der Streik wurde jedoch blutig unterdrückt. Die Geschichte der Arbeiterbewegung war der erste größte organisierte Streik in Böhmen.

Zusammenhängende Aufsätze

Terezínka, Autor: Archiv ZŠ Sportovní

PAMATNIK SVAROVSKE STAVKY
PAMATNIK SVAROVSKE STAVKY
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2021  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load