CSENPL
Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Suche

Jagdschloss in Nová Louka - Šámals Hütte

Isergebirge

Bedřichov, 468 12

E-mail:info@samalova-chata.cz
Web:www.samalova-chata.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Ein malerisches und markantes Merkmal von Nová louka benannt nach dem ehemaligen Kanzler Šámal.
 
 

In den Jahren 1756 – 1817 stand auf der Wiese Nová louka eine Glashütte. Das Haus wurde später vom berühmten Glasbläser vom Isergebirge Riedel gekauft und im Jahr 1844 vom Graf Clam-Gallas in ein Jagdschloss umgebaut. Das erdgeschossiges Schurzholzgebäude ist mit Mansardendach mit einem Turm überdacht. Es ist ein wertvolles Andenken an die Vergangenheit des Glashüttenwesens in Nordböhmen und auf der Bergwiese bildet es eine malerische Dominante. Das Gebäude wurde später zu einer staatlichen Hütte und wurde nach dem Kanzler Šámal benannt. Seit dieser Zeit tradiert sich der Name Šámals Wiese, der manchmal bis heute verwendet wird.

Lage: 4 km nördlich von Bedřichov

 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2021  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load