CSENPL
Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Suche

Sparkasse

Isergebirge

Felberova 12/9
Liberec, 460 01

Web:www.csas.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

 
 

Den Bau projektierten die Wiener Architekten Miksche und Niedzielski, die Umsetzung übernahm der hiesige Baumeister Adolf Bürger (in den Jahren 1888-1891). Die Neorenaissance-Schönheit des Gebäudes wird von der gefälligen Ockerfarbe der Verkleidung aus Horschitzer Sandstein, der reichen Verzierung der Fassade mit Plastiken des Wiener Bildhauers R. Weyr sowie dem Einsatz edler Materialien im Interieur – insbesondere von glattem Granit und Marmor – unterstrichen.


Die Sparkasse nutzte einst nur das Erdgeschoss für ihre Zwecke, beide Obergeschosse dienten Wohnzwecken. 1921 wurden die Innenräume entsprechend den Entwürfen des Architekten Max Kühn hergerichtet und seitdem dient der Sparkasse das ganze Gebäude.


Česká spořitelna, Autor: MIC Liberec

Sonstige historische Denkmale: Historische Gebäude

Česká spořitelna, Autor: MIC Liberec
Česká spořitelna, Autor: Kubát
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load