CSENPL
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Suche

Die Gebäude der Sparkasse in Jilemnice

Riesengebirge

Masarykovo nám.
Jilemnice, 514 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Das majestätische Gebäude mit atypischem Achtkantturme wurde von Jan Vejrych, Architekten aus Horní Branná in den Jahren 1910-11 erbaut.
 
 

Direkt vom Platz ist der Eingang zum Informationszentrum und von der Kaván-Straße der Haupteingang zur Sparkasse, in deren Eingangshalle Vitrinen zu gelegentlichen Ausstellungen von Fotos und Bildern angebracht sind. Im ersten Stock kann man an der Decke und an den Wänden in der Schalterhalle die Fresken von Mikoláš Aleš bewundern, durch die Dachverglasung herrlich beleuchtet.

BUDOVA SPORITELNY, JILEMNICE

Sonstige historische Denkmale: Historische Gebäude

BUDOVA SPORITELNY, JILEMNICE
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load