CSENPL
Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Suche

Gebäude der Turnhalle in Jablonec nad Nisou

Isergebirge

Fügnerova ul.
Jablonec nad Nisou, 466 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Die Turnhalle ist ein monumentales Neo-Renaissance-Objekt, welches im Jahre 1897 an der Ostseite des Stadtparks erbaut wurde.
 
 

Am 25. September 1898 wurde die Turnhalle festlich eröffnet und war in ihrer Zeit eine der größten in Böhmen. Sie dient auch jetzt ihrem ursprünglichen Zweck. Der anliegende Stadtpark wurde im Jahre 1885 angelegt und bildet eine der Haupterholungszonen der Stadt. In der südwestlichen Ecke finden wir ein Kriegerdenkmal der Opfer des 1. Weltkrieges von Alfred Wenzel aus dem Jahre 1936.

Budova sokolovny, Jablonec n/N

Sonstige historische Denkmale: Historische Gebäude

Budova sokolovny, Jablonec n/N
Sokolovna, Autor: Autor JKIC
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load