CSENPL
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Suche

Naturreservat Prales Jizera

Isergebirge

Kořenov, 468 49

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Der Urwald Jizera ist das älteste Naturreservat im Gebirge Jizerské hory.
 
 

Es wurde im Jahr 1960 auf dem Gebiet des Jizera (1122 m), des zweithöchsten Berges auf der tschechischen Seite, ausgerufen. Geschützt wird insbesondere der Rest des ursprünglichen Fichtenwaldes auf einem steinigen und versumpften Untergrund, in den höchsten Partien wachsen Zwergkiefer. In den letzten Jahrzehnten wurde der Urwald durch Abgase stark beschädigt. Auf dem Südhang befindet sich ein großes Geröllfeld und von dem relativ hohen, gegliederten Gipfelfelsen aus hat man einen schönen Ausblick.

Prales Jizera

Nature Reserve Specification: Naturpark

Prales Jizera
Jizera
PRALES JIZERA
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load