CSENPL
Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Suche

Lehrpfad Dubsko-Kokořínsko

Mácha Region

Bělá pod Bezdězem, 294 21

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Der Lehrpfad Dubsko - Kokořínsko führt Sie durch die abwechslungsreiche Landschaft um die Stadt Dubá.
 
 


Ein Spaziergang durch diesen Pfad nimmt zirka 3 Stunden in Anspruch und er ist auch für weniger tüchtige Wanderer geeignet. Er eignet sich aber nicht für Mütter mit Kinderwagen, Rollstühle und Leute mit Bewegungsproblemen.

Sie gehen an Mooren der oberen Liběchovka vorbei, durch Wiesen, Auenwald  und Mischwald, aber auch durch die Ortschaft Panská Ves, wo Sie typische Architektur der Kokorschiner Region besichtigen können.

Der Ausgangspunkt ist der Stadtplatz in Dubá, dann folgen Sie der Straße Richtung Mšeno, am Teich von Rozprechtice vorbei, über Panská Ves und nach 8 absolvierten Infotafeln kommen Sie nach Dubá zurück.  

 
 

Ilustrační foto, Autor: Pavla Bičíková
Ilustrační foto, Autor: Pavla Bičíková
Klokočka - kaple sv. Stapina
Klokočka - pramen
Popelivka sibiřská
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load