CSENPL
Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Suche

Naturreservat Břehyně-Pecopala

Mácha Region

Doksy, 472 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Dieses Nationale Naturreservat erstreckt sich nordöstlich und östlich vom See Máchovo jezero.
 
 

Das Reservat umfasst den Břehyňský rybník, der beim Überflug von einer Menge Wasservögel, wie dem Schwarzstorch, Graureiher, Eisvogel, Rohrspatz und weiteren aufgesucht wird. In der Umgebung des Břehyňský rybník erstrecken sich Sümpfe und Moore, wo seltene und geschützte Pflanzen vorzufinden sind. Die Wasserfläche ist von Teich- und Seerosen bewachsen.

Im Damm wurde in den Felsen eine Kluft ausgemeißelt, die das Wasser in den naheliegenden See Máchovo jezero abführt. Das Reservat umfasst auch ein Sandsteinhügelland mit wilden Schluchten und Klammen. Der höchste Hügel ist der 451 Meter hohe Basalthügel Pecopala (Pec).

Lage: nördlich von der Gemeinde Doksy.

Břehyně, Autor: Jan Pasler

Nature Reserve Specification: Naturpark

Břehyně, Autor: Jan Pasler
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load