CSENPL
Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Suche

Landschaftsschutzgebiet Kokořínsko

Mácha Region

Správa CHKO Kokořínsko, Česká ul. 149
Mělník, 276 01

Telefon:+420 315 728 060
E-mail:kokorin@nature.cz
Web:www.kokorinsko.ochranaprirody.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Das geschützte Landschaftsgebiet Kokořínsko erstreckt sich auf einem Gebiet von 265 km2, etwa 40 km nordwestlich von Prag.
 
 

Das Gebiet Kokořínsko wird insbesondere wegen seiner romantischen Natur besucht. Kokořínsko bietet breite Möglichkeiten an Erholungsaktivitäten für Besucher und Radfahrer. Vom geologischen Gesichtspunkt her gehört Kokořínsko zum Česká křídová pánev, also zum Böhmischen Kreidebecken. Das besteht aus mesozoischen Sedimenten, vorwiegend grobkörnigen Sandsteinen. Das bedeutendste Tal von Kokořínsko ist das Tal des Flusses Pšovka.

Auf dem Gebiet von Kokořínsko befinden sich auch sehr interessante Felsenformationen und -städte, die sich durch die Verwitterung der Felsenplateaus gebildet haben. Die größte Dominante ist die romantische Burg Kokořín.

Zusammenhängende Aufsätze

SKALNI SESKUPENI BLUDISTE, KOKORINSKO

 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load