CSENPL
Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Suche

Warum Lomnice nad Popelkou besuchen?

Böhmisches Paradies

GSM:+420 739 568 347
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Die Stadt und ihre Umgebung, die Schönheiten des Böhmischen Paradieses mit Bergdominanten vom Riesengebirge verbinden, sind mit einer Reihe attraktiver Wander- und Radfahrstrecken durchgewoben und bieten interessante Möglichkeiten für sportliche Betätigung (wasserhell reines Schwimmbad) und Erholung (Kurhaus) an.
 
 

Die Landschaft von Lomnice ist reich auch an weitere Sehenswürdigkeiten – Denkmäler (Kumburk, Bradlec) und Bauten der Volksarchitektur – mit wunderschönen eingeschossigen Häuschen mit Fluren und reich geschnittenen Dachgiebeln prunkt sich zum Beispiel der Karlovské Platz.

Vergessen Sie nicht hiesige süsse Spezialität, hergestellt nach traditioneller alter Rezeptur mit mehreren Zutaten – bekannte Zwiebäcke von Lomnice zu kosten.

Lomnice
Lomnice
Rozhledna na poutním místě Tábor, Autor: KIS Lomnice n. Pop.
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load