CSENPL
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Suche

Höhlen von Prachovské skály

Böhmisches Paradies

Prachov, 506 01

GSM:+420 777 902 232
E-mail:info@prachovskeskaly.cz
Web:https://prachovskeskaly.com/
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Die Höhlen in den Prachovské skály haben einen Pseudokarst Ursprung und entstanden in Felsen und Felsentürmen aus Blocksandsteinen.
 
 

Die größte ist der Bratrská modlitebna (Brüder-Gebetsraum). Sie ist 31 Meter lang. Entstanden ist sie durch den Einsturz von Sandsteinblöcken, die sich verkeilten und eine Höhlendecke bildeten. Die Höhle Strážce valů (Wächter der Wallen) liegt am Fuße der Felswand. Es ist eine 3 m tiefe, 6 m breite und fast 1,5 m hohe Höhlennische.  In der Höhle Kladivo (Hammer) kann man durch mehrere Eingänge in den Trümmereinbruch zwischen Felskeilen bis zu einer Tiefe von 9 m absteigen. Die Höhle ist 29 m lang.

 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load