CSENPL
Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Suche

Höhle Postojná - Amerika

Böhmisches Paradies

Klokočí, 511 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

In der Felswand der Klokočské skály (Felsen) ist eine große Anzahl größerer und kleinerer Aushöhlungen entstanden. Die bekannteste davon ist die Höhle Postojna, auch als Amerika benannt.
 
 

Ein relativ enger Eingang führt zur Höhle, wo wir die geräumige Halle von 16x18 m erreichen. Weitere Gänge, die sich allmählich verengen, zweigen ab. Die Gesamtlänge der Gänge beträgt 75 Meter.

Zugang: Der Eingang zur Höhle erfolgt auf eigene Gefahr - etwa 5 Meter links über dem markierten Weg von Turnov (Turnau) nach Rotštejn (Rothenstein).

Jeskyně Postojna, Autor: Jan Mertlík
Jeskyně Postojna, Autor: Jan Mertlík
Jeskyně Postojna, Autor: LR
Jeskyně Postojna, Autor: LR
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load