CSENPL
Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Suche

Pokličky

Mácha Region

Mšeno, 277 35

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Die Felsenformation Pokličky befindet sich 5 km westlich von Mšeno und ist ein Bestandteil des geschützten Landschaftsgebietes Kokořínský důl.
 
 

Die Deckelentstehung ist an die Erosionsprozesse und die Härte der einzelnen Materialien gebunden, deshalb konnten Deckel entstehen, deren Oberteil aus sand- und eisenhaltigen Ablagerungen und der untere Teil aus sandiglehmigen Ablagerungen zusammengesetzt ist. Den Deckeln ähnliche Formationen findet man auch in der Nähe von Vojtěchov, wo sich die sogenannten Jestřebické pokličky befinden.

Erreichbar: Über den blau markierten Weg von Mšeno, der markierte Weg führt weiter nach Jestřebice und Vidim.

Pokličky, Autor: Jan Pasler
Pokličky, Autor: Jan Pasler
Pokličky, Autor: Jan Pasler
Pokličky, Autor: Jan Pasler
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load