CSENPL
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Suche

Felsenformation Divadlo

Lausitzer Gebirge

Hamr na Jezeře, 471 28

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Die Felsenformation Divadlo ist eine Sehenswürdigkeit mit einer Gesamtfläche von ca. 2,5 ha. Es handelt sich um eine einmalige Felsenformationen, die sich in 365 - 385 m ü. M. befinden.
 
 

Die Sandsteinfelsen bilden hier eine Reihe von Formen, die durch selektive Verwitterung und Sandsteinabtragung entstanden sind. Die interessanteste Form bildet das Felsentor und die ungewöhnlichen eisenhaltigen Tränkungen, die als dicke Röhren aus der Sandsteinoberfläche heraustreten. Weiter gibt es hier Felsenaushöhlungen und Gesimse. Auf den Gipfelflächen sind uralte Kieferwälder mit der weißbeerigen Mistel vorzufinden.

Skalní útvar Divadlo, Autor: Eva Hornová
Skalní útvar Divadlo, Autor: Eva Hornová
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load