CSENPL
Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Suche

Příhrazské skály

Böhmisches Paradies

Příhrazy
Příhrazy, 294 12

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Ausgedehntes Sandsteinfelsengebiet östlich des Basalthügels Mužský.
 
 

Das Naturschutzgebiet mit seinem charakteristischen Komplex von Felsenstädten liegt am Rande des Sandsteinfelsen Mužský. Die Dominante der Felsenstadt ist die bizarre Felsformation Kobylí hlava (Stutenkopf). Die Felsenstadt verbirgt in den Felsen ein eingemeißeltes Gebetshaus namens Hynšta, das im 17. Jahrhundert als Unterschlupf für verfolgte tschechische Brüder diente. Es gibt hier auch Überreste einer Burg aus dem 13. Jahrhundert.

, Autor: AZ fotky
, Autor: AZ fotky
, Autor: Milan Drahoňovský
, Autor: Luděk Antoš
, Autor: AZ fotky
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2021  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load