CSENPL
Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Suche

Hradčanské stěny

Mácha Region

Hradčany, 471 24

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Hradčanské stěny befinden sich in der Gegend zwischen Mimoň und Doksy.
 
 

Seit 1933 gehören zum Naturschutzgebiet auch die Oblast Dokeská (Region Doksy) und das Kummer Gebirge. Das Naturschutzgebiet wurde im Jahr 1993 als ein Bestandteil des vorgeschlagenen Naturreservats Dokeské pískovce a mokřady ausgerufen. Auf Steingärten aus Kalksandsteinen wächst die ursprüngliche Vegetation. Hier wachsen etwa 20 geschützte und bedrohte, bis kritisch bedrohte Pflanzenarten. Von Bedeutung sind die geomorphologischen Formationen: Felsentürme, Felsentor, Deckel usw., aber auch die Überreste des mittelalterlichen Erzabbaus. Die Bedeutung dieses Standorts unterstreicht das Vorkommen des Uhus und Kolkraben.

Skalní brána
Skalní brána
Hradčanské stěny
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load