CSENPL
Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Suche

Bílé kameny - Sloní skály

Lausitzer Gebirge

Jítrava, 463 53

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Die auffällig weißen Felsenformationen sind von der Straße beim Aufstieg zum Jitravské sedlo zwischen Jablonné v Podještědí und Liberec zu sehen.
 
 

In den Felsen gibt es einige kleinere Spalthöhlen und kleine Höhlen. Wegen ihrer Form nennt man sie auch Sloní skály, also Elefantenfelsen, weil sie vom weiten wie eine Elefantenherde aussehen.

Erreichbar: Von der Straße Děčín – Liberec, bei der Gemeinde Jitrava nach links abbiegen, auf dem markierten Weg zur aus der Ferne sichtbaren Felsformation.

Zusammenhängende Aufsätze

Sloní kameny, Autor: Archiv KÚ

 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load