CSENPL
Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Suche

Betlémské skály

Böhmisches Paradies

Rohliny, 511 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Die Betlehem-Felsen gehören zum Naturschutzgebiet der Klokočské skály (Felsen bei Klokočí). Es geht um die Nordspitze der Klokočské skály, die in Richtung zum Fluss Jizera (Iser) fallen.
 
 

Ihr Name leitet sich von der Bethlehem-Mühle ab, die an der Mündung des Flusses stand, der von Podloučky zum Fluss Jizera fließt.

Durch Betlémské skály führt ein rot markierter Pfad von Turnov nach Kozákov, von dem aus Sie eine kleine Abzweigung zum Aussichtspunkt Zdenčina skála machen können. Von der Stelle, an der der Weg entlang der gerundeten Felsrücken (sog. Elefanten-Kämme) führt, hat man eine Aussicht auf Ještěd (Jeschken) und Kopanina.
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load