CSENPL
Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Suche

Zusammenfluss von Elbe und Moldau

Mácha Region

Mělník, 276 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Das berühmte Merkmal der Stadt Mělník stellt der Zusammenfluss von Elbe und Moldau dar. Die schönste Aussicht auf den monumentalen Wasserlauf bieten die Terassen beim Schloss Mělník.
 
 

In den Fluss Elbe mündet hier nicht nur der Wasserlauf der Moldau, aber auch dessen Schifffahrtskanal (Wasserstraße). Da der Zusammenfluss mit dem Kanal besser als Zusammenfluss von Elbe und Moldau sichtbar ist, halten viele Besucher die Wasserstraße für die Moldau. Bei dem Ansicht von oben ist jedoch ersichtlich, dass zuerst die Moldau in die Elbe mündet und erst dann der Schiffahrtskanal, der schmaler ist.

Zusammenhängende Aufsätze

SOUTOK LABE A VLTAVY, MELNIK
SOUTOK LABE A VLTAVY, MELNIK
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2021  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load