CSENPL
Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Suche

Talsperre U Naděje

Lausitzer Gebirge

Mařenice, 471 56

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Einige Kilometer südlich von der Gemeinde Mařenice versteckt sich im tiefen waldreichen Tal des Baches Hamerský die Talsperre U Naděje
 
 

Sie wurde 1938 errichtet, um ein Sägewerk in der Gemeinde Hamr anzutreiben. Das Wasser wurde durch die 8 km lange unterirdische Rohrleitung zugeleitet. Die Talsperrenfläche beträgt 1,2 ha und das Wasser verfärbt sich im Sommer in einen sehr interessanten blaugrünen Ton. Die Bedingungen zum Baden sind zwar ausgezeichnet, jedoch ist das Wasser gewöhnlich recht kalt. In der Nähe der Talsperre befindet sich die Eishöhle, das einzige Naturdenkmal seiner Art im Böhmen.

Zusammenhängende Aufsätze

Přehrada U Naděje, Autor: Monika Pešková
Přehrada U Naděje, Autor: Monika Pešková
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load