CSENPL
Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Suche

Teich Novozámecký

Mácha Region

Sosnová, 470 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Der Teich Novozámecký stellt eines unserer bedeutendsten nationalen Naturschutzgebiete dar. Er befindet sich 2,5 km südlich von Sosnová.
 
 

Da der Teich geeignete Bedingungen zur Nidation der Vögel bietet, wurde er im Jahre 1933 zum Staatsschutzgebiet erklärt und seit 1956 ist er auch im internationalen Atlas der Schutzgebiete eingetragen. Man findet hier mehr als 190 Wasservogelarten, darin auch eine der größten Lachmöwenkolonien.

In der Nähe des Teichs kann man deine Ausstellung über den Teich Novozámecký besuchen.

 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load