CSENPL
Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Suche

Mácha See

Mácha Region

Doksy, 472 01

Telefon:+420 487 872 055
E-mail:info@regatamachovojezero.cz
Web:www.regatamachovojezero.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Die größte Wasserfläche Nordböhmens ist Máchovo jezero.
 
 

Máchovo jezero trägt zwar den Namen "See", jedoch es handelt sich de facto um einen großen künstlichen Wasserbehälter. Der größte Teich Böhmens wurde schon im Jahre 1366 von König Karl IV. angelegt. Im Teich befinden sich 2 Inseln - Myší und Kachní, mit denen einige Ortssagen verbunden sind. Die Inseln stellen bedeutende ornithologischen Lokalitäten dar und deshalb ist dort auch der Zutritt verboten.

Die Wasserfläche umgeben 4 große Sandstrände. Das Ort gehört zu den bekanntesten Erholungsorten und Wassersportzentren. Sehr beliebt sind die Ausflugsbootsfahrten, großer Toboggan, Strandvolleyball und Bungee Jumping aus einer Höhe bis 50 m.

Bei Máchovo jezero befinden sich zwei berühmte Erholungszentren Doksy und Staré Splavy

 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load