CSENPL
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Suche

Berg Medvědín

Riesengebirge

Špindlerův Mlýn, 543 51

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Der bewaldete Hügel mit dem Namen Medvědín liegt auf Český hřbet, in der unmittelbaren Nähe von Špindlerův Mlýn, westlich oberhalb des Zusammenflusses der Flüsse Labe und Bílé Labe.
 
 

Auf dem Südhang entspringen mehrere Bäche. Auf Medvědín befindet sich ein Skigebiet mit Skipisten und Loipen. Von Špindlerův Mlýn führt zum Gipfel ein Sessellift, der einen einfachen Zugang zum Bergkamm des Krkonoše Gebirges und zur Baude Vrbatova bouda ermöglicht. Dieser Sessellift ist ganzjährig in Betrieb und kann auch von Radfahrern benutzt werden.

Lage: nordwestlich von Špindlerův Mlýn

 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load