CSENPL
Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Suche

Berg Luž

Lausitzer Gebirge

Horní Světlá, 471 57

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Der markante Kegelberg Luž ist mit seiner Höhe von 793 m die höchste Erhebung des Lužické hory Gebirges. Er liegt auf der Staatsgrenze zu Deutschland.
 
 

Vom Aussichtsplateau gibt es eine fast rundum Aussicht auf Böhmen und Deutschland. Am Weg unter dem Gipfel befindet sich ein kleiner Brunnen.

Der Zugang ist von der Bahnstation Jedlová (8 km), von der Gemeinde Dolní Světlá (4 km) oder Horní Světlá, von der Gemeinde Myslivny (1,5 km) möglich.

Lage: 8 km nördlich von Cvikov, 4 km nordwestlich von Krompach

 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load