CSENPL
Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Suche

Berg Jizera

Isergebirge

Bílý Potok, 463 62

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Jizera befindet sich 5 km südöstlich von der Gemeinde Bílý potok und 6 km nordwestlich von der Ortschaft Jizerka entfernt. Zum Gipfelfelsen des Smědavská hornatina, dem zweithöchsten Punkt des tschechischen Teils des Jizerské hory Gebirges, gibt es einen hergerichteten Zugangsweg.
 
 

Auf dem Gipfel befindet sich eine mit einem Geländer gesicherter Aussichtspunkt, von dem aus man eine wunderschöne Rundaussicht auf Ještěd, das tschechische sowie polnische Krkonoše und Jizerské hory Gebirge hat.

Der Zugang ist über die markierten touristischen Wege von Bedřichov, Smědava und Bílý potok pod Smrkem möglich. Mit dem Auto kann man lediglich zum Parkplatz bei der Hütte Smědava gelangen.

 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load