CSENPL
Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Suche

Tal Obří důl

Riesengebirge

Pec pod Sněžkou, 542 21

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Das Gebirgstal Obří důl ist durch einen Gletscher entstanden. Es befindet sich zwischen Pec pod Sněžkou und dem Fuße des Berges Sněžka.
 
 

Obří důl ist ein Naturreservat mit wertvollen Pflanzen, zu denen beispielsweise die Küchenschelle gehört. Obří důl war in der Vergangenheit euch ein Paradies für Heilpflanzensammler. Im Boden kommen auch Bodenschätze vor. Hier wurde vor allem Kupfer- und Arsenerz abgebaut.

Lage: nördlich von Pec pod Sněžkou

Zusammenhängende Aufsätze

Obří důl, Autor: Daniel Balogh

 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load