CSENPL
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Suche

Jizera-Tal und Galerie

Böhmisches Paradies

Semily, 513 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Jizera-Tal ist ein romantisches, mit Felskämmen umsäumtes Tal. Die Tallänge beträgt etwa 3 km.
 
 

Auf dem rechten Ufer des Flusses Jizera führt durch das Tal ein Wanderweg von Semily nach Železný Brod, der Riegrova stezka heißt. Der Pfad ist teilweise im Felsen ausgebrochen und führt auch über eine 80 m lange Hängegalerie aus Stahl. Eine technische Sehenswürdigkeit auf dem linken Jizera-Ufer ist die Eisenbahnstrecke, die durch einige Tunnel mit einer Gesamtlänge von 743 m verläuft. Auf dem rechten Ufer des Jizera befindet sich ein 1300 m langer Tunnel, der das Wasser aus Jizera zum Kraftwerk unter Spálov leitet.

Riegrova stezka, Autor: Částka Jiří
Riegrova stezka, Autor: Částka Jiří
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load