CSENPL
Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Suche

Wiese Pančavská louka

Riesengebirge

Špindlerův Mlýn, 543 51

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Pančavská louka ist eine subalpine Wiese mit einem Moor vom nordländischen Typ.
 
 

Hier entspringt das Flüsschen Pančava, das über die Kante des Labský důl in Pančavská jáma herunterfällt und einen einmaligen stufenförmigen Wasserfall bildet, der insgesamt 140 m hoch ist. Von der Stelle des Wasserüberfalls bietet sich eine der schönsten Aussichten in Krkonoše, die sogenannte Ambrožova vyhlídka. Am westlichen Rand der Wiese liegt eine wichtige Weggabelung im westlichen Krkonoše, die man U čtyř pánů nennt.

Lage: nordwestlich von Špindlerův Mlýn

 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load