CSENPL
Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Suche

Tal Podtrosecká údolí

Böhmisches Paradies

Troskovice, 512 63

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Podtrosecká údolí, also die Täler unter Trosky, erstrecken sich in einem Bogen nördlich und nordöstlich um die Burg Trosky.
 
 

Auf dem Grund der klammartigen Täler, die größtenteils mit Felsen umrandet sind, befinden sich ein Teichsystem sowie viele Sümpfe und feuchte Wiesen, wo viele Pflanzen und Tiere vorzufinden sind. Deshalb wurde dieses Gebiet 1999 zum Naturreservat erklärt. Neben Hruboskalsko und Příhrazské skály ist es das größte Reservat im Schutzgebiet Český ráj. Es wurde insbesondere zwecks des Schutzes der Sümpfe auf dem Talgrund rund um Želejovský potok und Žehrovka zum Naturreservat erklärt.

Vidlák, Autor: Ondřej Holas
Vidlák, Autor: Ondřej Holas
Vidlák, Autor: Pavla Bičíková
PODTROSECKA UDOLI
Podtrosecká údolí
Věžický rybník, Autor: Částka Jiří
Rokytnický rybník, Autor: Luděk Antoš
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load