CSENPL
Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Suche

Wasserfall Pančavský vodopád

Riesengebirge

Špindlerův Mlýn, 543 51

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Pančavský vodopád ist einer der eindruckvollsten Wasserfälle im Krkonoše Gebirge. Er befindet sich 1 km südlich von Labská bouda, am Bach Pančavský potok.
 
 

Das Flüsschen Pančava überwindet hier in Stufen die steile Wand des Labský důl, die 248 Meter hoch ist, was ein Rekord unter allen tschechischen Wasserfällen ist. Am Wasserfall befindet sich die sogenannte Ambrožova vyhlídka, von der aus man eine schöne Aussicht auf Labský důl, Kozí hřbety, Kotel und Lysá hora hat.

Lage: nordwestlich von Špindlerův Mlýn

 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load