CSENPL
Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Suche

Berg Lysá hora

Riesengebirge

Rokytnice nad Jizerou, 512 45

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Der Berg Lysá hora ist mit einer Höhe von 1344 m eine der Dominanten des westlichen Teils des Krkonoše.
 
 

Der Gipfel ist mit Zwergkiefern bewachsen und auf seinen Hängen in der Richtung zum Kotel hin wächst auf großen Flächen die geschützte Flora des Riesengebirges, insbesondere Anemonen und Küchenschellen. Auf den südwestlichen Hängen oberhalb von Rokytnice befindet sich ein bedeutendes Skigebiet mit vielen Skiliften. Am südlichen Fuß des Berges Lysá hora wurde auf einer wichtigen Kreuzung der touristischen Wege die Bergbaude Dvoračky gebaut. Von Rokytnice gibt es zum Gipfel des Lysá hora einen Sessellift. Vom Gipfel aus hat man eine schöne Aussicht auf die Umgebung von Rokytnice und Vysoké, und weiter auf Podkrkonoší und Jizerské hory.

Lage: nordöstlich von Rokytnice nad Jizerou, nordwestlich von Špindlerův Mlýn

Lysá hora
Lysá hora
Lysá hora
Lysá hora ze Štěpánky
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load