CSENPL
Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Suche

Felsenkapelle der heiligen Grabs bei Velenice

Lausitzer Gebirge

Velenice, 470 02

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Die Felskapelle des heiligen Grabs bei Velenice ist eine der eindrucksvollsten Muster der Nutzung eines Felsenmassivs für ein Sakralobjekt in der Barockzeit.
 
 

Ist in einer Längskammer mit einem Portal und zwei Seitenfenstern entstanden, die in einer senkrechten Felswand unmittelbar bei der Straße von Velenice nach Jáchymov ausgehöhlt wurde. In der Achse der Kammer gegenüber dem Eingang ist eine Altartumba aus Sandstein, die zur Unterbringung des Körpers Christi diente. In den Seitendielen sind Reliefs aus dem Passionszyklus in volkstümliche gewordener Auffassung ausgemeißelt, die Spuren mehrerer Ppolychromieschichten tragen. Als eine wichtige Wallfahrtsstätte funktionierte die Kapelle noch im 19. jahrhundert.

Lage: 0,7 km von Velenice, 10 km von Česká Lípa

Skalní kaple Božího hrobu, Autor: Milan Drahoňovský

Kirchliche Bauten: Kapelle

Skalní kaple Božího hrobu, Autor: Milan Drahoňovský
Skalní kaple Božího hrobu, Autor: Milan Drahoňovský
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load